ТОВ НВП Систар
Поиск на сайте

Новости

Тенденції на ринку металопрокату на 2021 рік

23.04.2021

У положенні українського ринку листового металопрокату простежується зростання ціни на сталь в період з початку березня. Однак, це не означає, що виник дефіцит продукції: пропозиція сталевого прокату на внутрішньому ринку як і раніше перевищує попит.

На світовому ринку також простежується тенденція зростання цін на українську металопродукцію, в тому числі на листову сталь гарячої прокатки. Причому, за попередніми прогнозами, зростання цін продовжиться і в другій декаді 2021 року.

rynok-metalloprokata

Велика частина (понад 85% всього обсягу виробництва) сортаменту йде на експорт, і лише за залишковим принципом забезпечується внутрішній ринок, де потреби невеликі (10-15%).

Так, наприклад, трохи менше 30% загального обсягу металургійної продукції, виробленої в Україні, експортується згідно з квотами в країни Євросоюзу (в основному Туреччина та Швейцарія), 23,5% поставляється в країни Європи, які не є членами ЄС (Бразилія, Молдова, Білорусь, Сербія, Норвегія), трохи менше 10% становить частка країн Близького Сходу (Азербайджан, Казахстан), 1,5% – квота експорту в США. Мала частка йде в Південну Африку і Японію.

Чистим лідером світового ринку з експорту металургійної продукції є Китай, частка якого на світовому ринку вже у 2018 році перевищила 51%, а 2019-го склала 53,3%. На другому місці впевнено знаходиться Індія, а третє і четверте місця минулого року відповідно займали Японія і США.

Загальна тенденція зростання цін на металопродукцію є позитивною для України: згідно зі статистикою ОП «Укрметалургпром» тільки за перші два місяці року в країні було вироблено 3,15 млн тонн металопрокату, 80% якого призначене на експорт.

Протягом всього 2021 року планується збільшити виробництво сталі на 5,7%, і, по можливості, експортувати на зовнішній ринок. Чорна металургія об’єднує наступний основний сортамент продукції: сталь, чавун, прокат, кокс, феросплави, вогнетриви, труби. Основний упор вітчизняна металургія робить на виробництво сталі й сталевого прокату.

Не дивлячись на позитивні плани, повністю врахувати вплив пандемії та інших непрогнозованих чинників, таких як вибір квот на експорт іншими країнами-лідерами у виробництві металопрокату неможливо.