ТОВ НВП Систар
Поиск на сайте

Новости

Спад у металургійній промисловості України триває

15.01.2021
На жаль, спад показників виробництва металургійної промисловості та металопрокату, який спостерігався у 2019-му році, продовжився та у 2020-му. Уже в перші місяці 2020 го спад обсягів виробництва сталі склав 6,2%, тоді як в наступні 8 місяців звітного періоду відставання від відповідного періоду 2019 го року у виробництві склало 7,6%, металопрокату – 4,7%, а по виробництву труб показники зниження обсягів виробництва досягли 29,4%.

До найбільших металургійних підприємств України, які представляють галузь, відносять ВАТ «Запоріжсталь», «Арселор Міттал Стіл» (Кривий Ріг, показав збитки понад 2 млрд. За рік), «ММК ім. Ілліча »(м.Маріуполь), Дніпропетровський металургійний завод ім. Петровського (був на реорганізації), ВАТ «Дніпровський металургійний комбінат імені Ф. Е. Дзержинського», ВАТ «Комінмет», ВАТ «Інтерпайп» (Дніпро), ПАТ «ЄМЗ» (Єнакієве). Багато з них знаходяться в збитковому стані й потребують оновлення виробничих потужностей.

spad-v-metalurgijnij-promislovosti-ukrayini

Які причини спаду, стабільно спостерігається в металургійній галузі останні 4 роки?

  • Обмеження квот на ввезення іноземної продукції країн Європи, куди поставлялася українська сталь.
  • Введення американських мит на імпорт, в тому числі української металургії.
  • Падіння попиту і цін на світовому ринку внаслідок Еко кризи, викликаної, в тому числі наслідками пандемії COVID-19, а також частково перевиробництвом (глобальне перевищення виробництво споживаної продукції склало 440 млн. тонн на рік).
  • Підвищення транспортних витрат всередині країни: зокрема, монопольна позиція «Урзалізниці»  «Нафтогазу» і Адміністрації морських портів України, а також зростання цін на паливо.
  • Вкрай слабкий внутрішній ринок металопрокату, викликаний практичною відсутністю внутрішнього споживання.
  • Зниження обсягів споживання металопродукції на Близькому Сході, в Північній Африці, Китаї, що викликало збільшення їх експорту і конкуренцію з металопрокатом України.

На цей час залишається сильний вплив на світову економіку наслідків пандемії, і ситуація в країні в цілому погано піддається точному прогнозу. Проте, українські аналітики сподіваються, що країна подолала Коронавірусну кризу 2020 року і має потенціал до відновлення обсягів виробництва сталі у 2021-му році до рівня попереднього періоду. Невеликі показники зростання можуть бути досягнуті шляхом переорієнтації торговельних потоків в бік Китаю і Туреччини, а також країн Південно-Східної Азії.