При цьому, обсяги відвантаження української сталі на експорт суттєво скоротилися через введення протекціоністських квот на українську продукцію низкою країн Європи. Також у світі зараз спостерігається стійка криза перевиробництва сталі, і надлишкові потужності на цей момент перевищили 700 млн. тонн на рік: світовий ринок металу вимагає термінової диверсифікації.
Тим часом через зростання імпорту в умовах відсутності достатньої частки експорту внутрішній ринок сталі вимагає підвищеної уваги: використання споживачами ввізної сталі замість підтримки вітчизняних виробників приводить обвалу металургійної промисловості.
Нинішня ситуація на ринку вимагає протекціоністських заходів для внутрішньої продукції, тому об’єднання металургійних підприємств «Укрметалургпром» ініціювало введення торгових мит щодо країн – найбільш значущих постачальників оцинкованої сталі: Російської Федерації (в розмірі 47,57%) і Китаю (22,78%) . Термін дії даного рішення складає 5 років.
Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі ухвалила ініціативу «Укрметалургпрома», з огляду на результати слухань і досліджень ринку Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, і з 28 липня 2019 року антидемпінгові заходи щодо імпорту оцинкованого листового і рулонного металу в Україні визнані діючими.
Найближчим часом будуть проводитися дослідження дієвості даних заходів щодо захисту вітчизняного ринку металургії.