ТОВ НВП Систар
Поиск на сайте

Новости

Які бувають види металопрокату

25.12.2020

Український ринок пропонує широкий асортимент металопрокату для багатьох видів промислової діяльності. На сьогодні металеві вироби є найбільш пристосованими до майже усіх видів виробництва, машинобудування та будівлі. Металопрокатом вважаються різноманітні стандартизовані вироби із металу, що проходять обробку на прокатному стані. У виробництві використовується не лише сталь, а й мідь, чавун, бронза, латунь, свинець та їхні сплави з високою чи низькою долею вуглецю. Кожен сплав має відмінні властивості, що робить його придатнім до тієї чи іншої діяльності.
Зважаючи на сорт металопрокату, вартість виробу можна скласти з його ціни за кілограм (вагова вартість) чи за одиницю площі. Наприклад, трубопрокат та фасонний прокат має ціну, залежну від ваги.

Які бувають види металопрокату

Покрівельні матеріали, напроти, купують не на вагу, а згідно з вартістю одиниці площі – у гривнях за квадратний метр. Це стосується профнастилу чи металочерепиці, а також листового прокату.

Рулонний прокат може продаватись, як по ваговій ціні, так і на одиницю площі.


Які види металопрокату пропонує вітчизняний ринок?

Усі різновиди металевих виробів можна об’єднати у наступні групи:

  • Листовий металопрокат. Поєднує тонколистову чи товстолистову сталь, сталь у рулонах, профільований лист чи вже довершені покрівельні матеріали з цинковим та полімерним покриттям (сталь покрівельна оцинкована, профнастил, металочерепиця). Також може буди запропонований гофрований та перфорований сталевий лист.
  • Сортовий металопрокат. Поєднує різновиди цільного (не порожнього усередині) металевого пруту квадратного, круглого, шестигранного перетину, смуги, дроту та ін. До цієї ж категорії входить арматура гладка чи рифлена, з пересічними насічками.
  • Фасонні металеві вироби – відрізняються складною формою перетину. Це залізничні рейки, куточки, швелери, двутаври (балки) тощо.
  • Трубний прокат. Сортамент труб достатньо широкий, починаючи від матеріалів, товщини стінок та перетину. За методом виробництва труба буває безшовна чи зварна, може бути вироблена методом холодної чи гарячої прокатки.  Трубний прокат може бути квадратного, круглого чи овального перетину, зі стінками завтовшки до 2 мм, 2-4 мм (середньої товщини) та більше ніж 4 мм (товстостінні труби). Також трубні вироби можуть бути оцинкованими, або не мати захисного покриття, та мати різний діаметр в залежності від призначення.

З нашим сортаментом металопрокату ознайомтеся на сайті із зазначенням ціни за кг чи кв.м., залежно від типу металопрокату.