ТОВ НВП Систар
Поиск на сайте

Новости

Як розрахувати вагу сталевого листа?

08.04.2021

Ціна деяких видів сталевого металопрокату може вказуватися в грн за одиницю площі виробу: це, в основному, покрівельні та будівельні матеріали, такі як металочерепиця, профнастил, оцинкований сталевий лист. Весь інший сортамент металопрокату (а в окремих випадках – і покрівельні листи в тому числі) реалізується за ціною, вказаною в грн \ кг або грн \ тонну матеріалу, тобто за одиницю ваги.

Чому калькулятор ваги сталевого листа – основна міра вартості, і від чого залежить вага листового, фасонного і трубного прокату?

kak-rasschitat-ves-stalnogo-lista

Річ у тому, що при рівній площі як листовий, та й трубний прокат можуть істотно відрізнятися значущими параметрами: товщиною сталі та її маркою. Виробники, що економлять на товщині листа, отримують вигоду, але не завжди такий товар підходить для заявлених цілей покупця. Так і марка сталі з вмістом алюмінію буде важити менше чавуну, та й самі по собі різні марки можуть містити домішки металів, що впливають на вагу: наприклад, сталевий сплав містить певну частку міді, алюмінію, цинку і титану. Кожен з цих металів має різну щільність: 2,72 т \ куб.м. для алюмінію, 7,13 для цинку, 8,4-8,9 для міді й 4,51 – щільність титану. Відповідно, при інших рівних частках інших металів, сталь з підвищеною часткою алюмінію буде значно легше стали з такою ж домішкою міді.

Різна щільність виходить при різних способах прокатки: холоднокатана сталь зазвичай має велику щільність, ніж сталь гарячої прокатки.

Також при однаковій товщині матеріалу різним може бути співвідношення сталі, шару цинку і полімерного покриття.

Підвищують вагу наявність виступів, додаткових деталей, рифлення для металевого прута. Знижують – вирізи, отвори у виробі. Гофрований лист буде важити більше, ніж гладкий такої ж площі.

Як визначити масу листового прокату?

Купуючи листову сталь та інші види металопрокату у виробника, покупець отримує супровідні документи із зазначенням характеристик товару, в тому числі ваги рулону або окремого металевого листа. Порахувавши кількість листів в пачці, множимо її на вагу одного листа й отримуємо загальну масу прокату. Таким же чином визначається вартість оцинкованого листового прокату.

Для звичайної негофрованої чорної сталі з табличною щільністю 7,85 кг / дм3 вага одного листа визначається за стандартною формулою:

P (кг) = H * B * L * 7,85, де Н – товщина листа в мм, В – ширина листа в м, L – довжина сталевого листа в м.

Отримавши вага одного листа, множимо його на кількість і отримуємо загальну вагу листового прокату.

Щільність різних марок сталі знаходиться в спеціальних таблицях: для розрахунку ваги листа певної марки замість щільності чорної сталі 7,85 підставляємо в формулу значення щільності зазначеної марки.

Аналогічно таблиці розрахунку ваги містять питома вага всіх видів металопрокату: сортового, листового і трубного.

Як розрахувати вагу прокату і вартість при покупці?

При замовленні на нашому сайті перейдіть в розділ: калькулятори.

Тут, заповнивши відповідні поля для різних видів прокату, ви отримаєте прораховану вагу замовлення.