ТОВ НВП Систар
Поиск на сайте

Новости

Як обрати рулонну сталь з полімерним покриттям

20.08.2021

Рулонна сталь з полімерним покриттям – один з найбільш популярних матеріалів на будівельному ринку. Оцинкування і полімеризація дозволяють захистити метал від корозії, підвищити його естетичність і продовжити термін служби до 5 разів.

Сталь в рулонах йде під подальшу обробку: профілювання, нарізку, фарбування та виготовлення покрівельних матеріалів (металочерепиця, профнастил), добірних елементів, корпусів автомобілів і техніки, кораблів, побутових електроприладів. Від якості вихідного матеріалу і його покриття залежить якість виробленого виробу.

kak-vybrat-rulonnuyu-stal-s-polimernym-pokrytiem

На що звертати увагу при покупці рулонної полімерної сталі?

Рулонна сталь має наступні визначальні якість параметри:

  • Товщина листа сталі. Тонкий лист до 0,3 мм погано тримає механічне навантаження і форму, і підходить не для всіх цілей. Залізо для покрівлі вибирають товщиною не менше 0,5 мм.
  • Марка стали – параметр, що визначає жорсткість листа, його стійкість до згинання, розтягування, крихкості, термічному впливу і корозії. Сталь є сплавом заліза з іншими металами, добавками й домішками. Різне співвідношення дає різні робочі характеристики, тому не можна однозначно назвати хорошу універсальну марку через різних вимог до сталі в різних сферах застосування.
  • Оцинкування: його спосіб і товщина цинкового шару. Наявність шару цинку не гарантує надійний захист сталі від іржі: цинк може легко обсипатися з листа при неякісному оцинкуванні, тонкий шар швидко стирається, а при зануренні металу в ванну з розплавленим цинком складно домогтися рівномірного покриття і відсутності напливів. На виробництві металопрокату використовують методи оцинкування Сендзиміра або Кука-Нортмана. Товщина шару цинку повинна становити від 150 г \ кв.м.
  • Тип полімеру. Полімери бувають різної товщини, стійкості до механічних навантажень і ультрафіолету. Товщина, крім ступеня захисту, визначає можливість нестандартної поверхні: тисненою або матовою. Поліестер вважається найбільш доступним, пурал і ПВДФ – найбільш якісний і надійний, що продовжує термін служби виробів з металу до 50 років і більше. Полімерне покриття може бути нанесено тільки з одного боку, або з обох: це має значення для металів, які будуть служити в вуличних умовах.

Робочі характеристики рулонної сталі вказує виробник в супровідній документації. Її відсутність – привід задуматися про вибір постачальника і наявності гарантій якості.

Які дефекти може мати полімеризована сталь?

До дефектів цього типу металопрокату відносять:

  • Неякісну сталь.
  • Невідповідність товщини металу заявленим характеристикам.
  • Нерівні краї крайок.
  • Наявність дефектів поверхні: напливи, різнотовщинність, прилипла стружка, тріщини, проколи.
  • Дефекти покриття: невідповідність товщини цинкового і полімерного покриття нормативам, відколи, подряпини, тріщини покриття, особливо на згинах і біля кромки.

Особливості вибору рулону з полімерним покриттям

Те, що важливо продумати при покупці рулонної сталі – це спосіб транспортування рулону вагою до 10 тонн і його обережно навантажують на транспортний засіб. Навантаження великих рулонів вимагає спеціальної техніки, а при необережних роботах сталь можна пошкодити. Транспортування сталі проводиться за допомогою великих вантажних автомобілів, залізничним і річковим способом.

Також повинні бути створені умови для зберігання рулонів на виробництві: з використанням піддонів, в сухому провітрюваному приміщенні, не під прямими сонячними променями.

Купити рулонну сталь з полімерним покриттям в Дніпрі з доставкою в будь-яке місто України можна у нас: Sistar.ua. Ціна безпосередньо залежить від параметрів матеріалу: уточнюйте інформацію у менеджера.