ТОВ НВП Систар
Поиск на сайте

Новости

Класифікація листового металопрокату

15.09.2021

Листова сталь має безліч модифікацій: різні види мають зовсім різні фізико-хімічні властивості, що визначає подальшу сферу використання та можливість обробки сталевого напівфабрикату.

Розмірні характеристики

Сталевий лист виконується у різних розмірах, залежно від способу виготовлення. Для гарячевальцьованої сталі діапазон товщини становить від 1,5 до 160 мм, холодновальцьованої – від 0,35 мм. До стандартних розмірів можна віднести сталеві листи 1000х1200 мм, 1250х2500 мм та 1500х6000 мм. Можливе виготовлення листа нестандартної довжини на замовлення.

Вироби складують, зберігають і транспортують у стосах, сортуючи листи з однаковими характеристиками. Сортамент листової сталі регулюється ДСТУ для кожного окремого виду.

Виробництво листового прокату

Залежно від способу виробництва – методом гарячого або холодного вальцювання – виходить на виході сталь з різними параметрами. Холодновальцьований лист відрізняється високою якістю поверхні, максимальною твердістю та жорсткістю. Товщина рівномірна, підходить для корпусів та інших деталей на виду.

Сталь гарячого вальцювання  має шорстку поверхню. Залежно від вихідного матеріалу може бути використана для виготовлення зварних труб або металоконструкцій.

Параметри сталі

Частка легуючих компонентів сталі може бути високою та низькою. Високолегована сталь відрізняється підвищеною стійкістю до перепадів температур та корозії.

Тип поверхні

  • Лист гладкий – з високою якістю поверхні: без покриття, з цинковим та полімерним покриттям.
  • Профільований – сталь на профілегибочном верстаті піддається профілюванню. Таким чином отримують будівельні матеріали для покрівлі та огорож: профнастил та металочерепицю.
  • Перфорований – лист з рівномірно розташованими однаковими отворами заданої форми та розміру. Використовується в будівництві, сільському господарстві, дизайнерських цілях.
  • Рифлений – лист з опуклим малюнком на поверхні, виконаним тиском. Поверхня відрізняється від гладкого листа кращим зчепленням, використовується для будівництва платформ, естакад.

Покриття

  • Цинкове – нанесений гарячим чи електрохімічним способом шар цинку захищає метал від проявів корозії. Покриття має бути не тоншим за 200 г кв.м. і відрізнятися рівномірністю та однорідністю товщини.
  • Полімерне – полімер наноситься на шар цинку та ґрунтовки, що покращує адгезивні властивості покриття. Лист з якісним полімерним покриттям здатний прослужити до 50 років і більше.

Вибрати та купити сталевий лист із заданими характеристиками у Дніпрі з доставкою в будь-яке місто України можна у нашому асортименті: «Sistar.ua».