ТОВ НВП Систар
Поиск на сайте

Новости

Як виробляється рулонна сталь

24.09.2020

Сталь в рулонах – це металопрокат, який використовується в багатьох галузях промисловості: машинобудування, приладобудування, суднобудування, виробництво побутової техніки, автомобілебудування, будівельні матеріали та т.п. Кожна галузь вимагає металопрокат з певними властивостями й характеристиками: товщина листа, гнучкість, якість поверхні, жорсткість, здатність до розтягування, оцинкування, полімерне покриття та ін.

Производство рулонной стали

Якими способами виробляється рулонна сталь?

Сталь в рулоні виробляється із металозаготовки методами гарячої або холодної прокатки.

При гарячому способі прокатки виплавлена ​​неостигла заготівля, або нагріта заново до температури вище 920 градусів Цельсія, подається на прокатний стан і пропускається між валками один або кілька разів (для зменшення товщини). Таким способом може бути отримана сталева заготовка товщиною від 3 до 50 мм. Смуга металу охолоджується, проходить правку на правильній машині з метою корекції розмірів і форми крайки, і потім змотується в рулон. Гаряча прокатка не дозволяє отримати лист з ідеальною точністю і гладкістю поверхні, але є більш дешевою, і тому користується попитом. Такий рулон найчастіше ріжеться на штрипси і йде на виробництво труб різного діаметру.

Холоднокатані рулони виробляються з гарячекатаних, що пройшли додаткові етапи виробництва. Заготівля без нагріву пропускається через валки, що дозволяє досягти меншої товщини (до 0,45 мм) і гладкої рівної поверхні без дефектів, окалини й задирок. Після прокатки сталь може пройти рекристалічний випал в колпаковій печі: в результаті знижується відсоток вмісту вуглецю, підвищується пластичність сталі. На заключному етапі в дресирувальному стані усувається ймовірна хвилястість крайки, правиться її форма, усуваються залишкові дефекти, сталь клеймується і маркується, при необхідності нарізається на сталеві листи або розпускається на штрипси.

Оцинкування і нанесення полімерного покриття

Рулонна сталь з метою збереження від корозії практично завжди піддається оцинкуванню. Цинк різними способами наноситься на обидві поверхні сталевого листа: внутрішню і зовнішню.

Подальше провадження, наприклад, будівельних покрівельних матеріалів (металочерепиця, профнастил) або корпусів побутової техніки вимагає застосування рулонної сталі з полімерним покриттям. Таке покриття значно подовжує термін служби матеріалу (у 2-3 рази). Нанесення фарби або полімеру здійснюється наступним способом:

  • Розмотування рулону і подача в ємність з обертовими щітками, де рулонну оцинковану заготовку знежирюють;
  • Наноситься пасивуючий шар, просушується;
  • Зверху пасивуйочого слою наносять грунтовку для кращої адгезії з полімерним покриттям або фарбою;
  • Нанесення фарби або полімеру, просушка в печі. В якості покриття може застосовуватися поліестер, пурал, пластизол або поліуретан. До тих пір, поки покриття не пошкоджено, доступу кисню, а, отже, і корозії сталі не відбувається;
  • Змотування рулону і транспортування на склад готової продукції;

Високоякісна рулонна сталь гарячої та холодної прокатки – в нашому асортименті.