ТОВ НВП Систар
Поиск на сайте

Новости

Де використовується листовий прокат

21.02.2021

До листового прокату відносять вироби з листової та рулонної сталі. Сталь може мати легуюча та з іншими домішки, що змінюють її властивості: надають жорсткість, гнучкість, опірність механічні навантаження і т.п. Для запобігання іржавіння листовий прокат цинкують: шар цинку перешкоджає контакту з зовнішнім середовищем і окисленню металу. В якості додаткового захисту може бути нанесено полімерне покриття.

Листову сталь виробляють методами гарячої або холодної прокатки. У першому випадку металозаготовка нагрівається перед обробкою, і в більш податливому вигляді пропускається через валки. У другому випадку заготівля прокочується тільки під тиском, що робить такий лист більш жорстким, з більш високою якістю поверхні.

Види сталевих листів

Оцинкований листовий прокат може відрізнятися між собою за різними параметрами. Саме вони визначають придатність листа до тієї чи іншій сфери використання.

Листовий метал розрізняють за параметрами:

  • Тип сталі. Від цього при однаковій товщині залежить жорсткість листа, його гнучкість, опірність навантаження, корозійна стійкість і т.п. Сталь може бути звичайною, глибокої витяжки, під фарбування, низько- і високолегована, загального призначення, конструкційна і т.п.
  • Товщина сталі. Лист може бути тонкий (0,3-3,9 мм) і товстий (4-160 мм). За цим же показником розрізняють сталь нормальною та пониженою різнотовщинністю.
  • За якістю поверхні оцинкований листовий метал може бути нормальної та підвищеної точності, нормальної, високої та особливо високою плоскотності.
  • За характером кромки: з обрізною та необрізної кромкою.
  • За наявністю покриття: оцинкована листова сталь, оцинкована, з полімерним покриттям.
  • За призначенням: під профілювання, під фарбування, загального призначення.

Виробники листового прокату можуть виготовляти сталеві оцинковані листи та рулони в стандартних розмірах або з нарізкою по запитаним параметрам покупця. Для цього, як правило, використовуються агрегати поздовжньої та поперечного різання, а також плазмова різка металу.

Сфери використання оцинкованого сталевого прокату

Листи й рулони з високою якістю поверхні, товщиною від 0,35 до 0,6 мм з цинковим і полімерним покриттям використовуються для виробництва покрівельних матеріалів: профнастилу, металочерепиці й добірних елементів системи водостоку, сніготримачі та т.п .. Такі вироби зазвичай профілюють, хоча можуть бути використані й гладкі листи.

Тонколистову сталь з високою точністю прокатки застосовують на виробництві корпусів побутової техніки, автомобілів, сільськогосподарської техніки, в суднобудуванні.

Конструкційна низьковуглецева сталь має попит при виробництві автомобільних кузовів.

Оцинкована сталь також використовується при виготовленні металовиробів, оцинкованого посуду, інструментів, металевих стільниць і т.п.

Листи великої площі застосовують як будівельний матеріал для ангарів, споруд сільськогосподарського призначення (зерносховищ, сараїв).

Товстолистова сталь йде під виготовлення зварних труб, сталевих смуг і куточків.

Ми пропонуємо на українському ринку листовий та рулонний оцинкований прокат високої якості, а також сталь профільовану і гладку з полімерним покриттям.